Mistrzostwa Oddziału Częstochowa 2015 ...

Mistrzostwa Oddziału Częstochowa 2015 r.

  • 09 Mar 2016 22:40

Mistrzostwa Oddziału Częstochowa 2015 r.
   W dniach 12-15.11.2015 nasz oddział po raz kolejny zorganizował w Zespole Szkół w Kłomnicach przy ul. Szkolnej 1 wystawę ptaków. Dzięki  gościnność włodarzy tej palcówki tj. Wójta Gminy Kłomnice mgr Piotra Juszczyka oraz Dyrektor Szkoły mgr Barbary Kanoniak już po raz czwarty mogliśmy w komfortowych warunkach  przyprowadzić wystawę ptaków znajdujących się w hodowlach naszych członków.     

W konkursie wzięło udział 19-tu hodowców, którzy wystawili 358 ptaków zebranych w 50 kolekcjach i 158 pojedynczych wystawionych w 52 kategoriach konkursowych tj :

Kanarki – 293 szt.,
Papugi – 46 szt.,
Drobna egzotyka – 19 szt.

  Rywalizacja w poszczególnych klasach była bardzo zacięta, wysoki oraz wyrównany poziom, zmuszał sędziów do typowania zwycięzców wśród ptaków z jednakową liczbą punktów. Oceną ptaków w konkursie, przez wiele, wiele godzin zajmowało się trzech sędziów z Łodzi Jarosław Osiwała,  Andrzej Mądry i Piotr Jabłoński.  Po piątkowym konkursie, w sobotę i niedzielę, odbyła się wystawa ptaków, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Wiele osób, starych bywalców naszych wystaw, w tym sędziowie konkursu wyrażało swe pochlebne opinie na temat poziomu i organizacji konkursu oraz wystawy.Klasyfikacja 5-ciu najlepszych hodowców (liczona z 8 najlepszych ptaków)

Lp.    Imię i  Nazwisko                      CIH    Punkty

1.    Radosław Golanowski    G054    729

2.    Marek Kłuciński    K240    729

3.    Marcin Burzyński    B021    728

4.    Wojciech Klyta    K076    724

5.    Grzegorz Łopata    L056    721

6.    Eugeniusz  Nocuń    N045    721  Równocześnie z wystawą odbył się konkurs plastyczny o tematyce związanej z ptakami  zorganizowany dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gmin Kłomnice i Mykanów. Prace konkursowe, jak co roku przedstawiały wysoki poziom artystyczny, dzieci i młodzież na swoich pracach zaprezentowała ptaki naszych parków, ogrodów i pól.

 W niedzielę 15-go listopada br. o godz. 11,00 odbyło się uroczyste wkręcenie nagród dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Nagrody wręczali Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada , Przewodniczący Rady Gminy Kłomnice Adam Worwąg i prowadzący uroczystość Prezes Oddziału Częstochowa Marcin Burzyński.

 Kolejna wystawa Oddziału Częstochowa przeszła do historii jednak zakończyła się pełnym sukcesem organizacyjnym Prezesa Marcin Burzyńskiego. Jego doświadczenie w organizacji tego typu imprezy z roku na rok procentowało, pozwalając na zorganizowanie kolejnej imprezę na wysokim poziomie. Nie jest to jednak szczyt możliwości naszego Oddziału. Planujemy już teraz nową wystawę, która odbędzie się prawdopodobnie w październiku 2016 r. i po raz piąty w Kłomnicach.

 Jedyną kropelką dziegciu w Naszym oddziałowym sukcesie była deklaracja Prezesa Marcina Burzyńskiego, że z końcem roku rezygnuje z tej funkcji ze względów osobistych. Nadchodzi czas wyborów.

Zapraszamy do oglądania galerii z wystawy -> http://pzhkipeczestochowa.pl/wasze-galerie/wasze-galerie/mistrzostwa-oddziau-czstochowa-2015-r/gallery:37

                                                                                                                              Opracował
                                                                                                                          Dariusz Wysocki